NIEDOSYT SANDRY KRUK PO MISTRZOSTWACH UNII EUROPEJSKIEJ

Pomimo formy fizycznej i bardzo dobrej dyspozycji psychicznej Sandra została Skrzywdzona przez sędziów i nie obroniła zdobytego przed dwoma laty tytułu mistrzyni Unii Europejskiej w kat. 57kg. W Keszthely (Węgry) pięściarka Kontry stanęła na najniższym stopniu podium. W opinii wielu obserwatorów tej walki zostałam skrzywdzona i na przegraną nie zasłużyłam z Marzią Davide (ITA) – dodaje.

O wszystkim przesądziła półfinałowa walka, w której Sandra Kruk (kat. 57kg) zmierzyła się z Włoszką. Obie pięściarki miały okazję IMG_8769zmierzyć się ze sobą nie tak dawno, bo miesiąc temu podczas towarzyskiego meczu reprezentacji Polski i Włoch w Rzymie. Przez dwie rundy trwała wymiana ciosów w półdystansie i żadna z nas nie potrafiła osiągnąć znacznej przewagi – opowiada zawodniczka Kontry. W trzeciej rundzie arbiter dopatrzył się z mojej strony przetrzymywania, choć to Włoszka klinczowała i udzielił mi ostrzeżenia, co pozbawiło mnie punktu. W ostatniej rundzie rzuciłam wszystko na jedną szalę – atakowałam, wywalczyłam przewagę i byłam pewna wygranej, lecz ostateczny werdykt o mojej przegranej był bardzo zaskakujący dla mnie jak zarówno dla trenerów. W rezultacie Mistrzostw Sandra w sumie stoczyła dwie walki, wygrała z Turką Cebel Sumeyye ( 3 runda TKO) oraz z Włoszką Marzią Davide przegrana 2:1

W Węgierskim Keszthely w Mistrzostwach Unii Europejskiej walczyło o zwycięstwo 222 zawodniczek z 23 państw w tym 105 seniorek (Elite), 64 juniorki (Youth) oraz 53 kadetki (Junior). Na starcie unijnego championatu boksuje także 29 reprezentantek Polski (10 seniorek, 10 juniorek i 9 kadetek).