OSTANIE SZLIFY FORMY

Sandra Kruk ostatnie szlify formy do Mistrzostw Unii Europejskiej zaczęła na obozie kadrowym w Wiśle.- Szczyt mojej formy ma przypaść właśnie na te zawody – mówi Sandra Kruk zawodniczka U.K.S. Kontra Elbląg, Która będzie broniła mistrzowskiego tytułu w kat. 57 kg.

DSCF0372

Na zgrupowaniu w Wiśle, które rozpoczęło się w poniedziałek i potrwa do niedzieli, trenuje 10 zawodniczek, a w pośród nich jest nasza Elblążanka Wicemistrzyni Świata Sandra Kruk. Pięściarka Kontry Elbląg po raz czwarty weźmie udział w mistrzostwach UE – dotychczas zawsze wracała z medalem: brązowym (2007), srebrnym (2009) i złotym (2011). Zgrupowanie w Wiśle to ostatni etap przygotowań, które ma na celu ostatecznie podszlifować szybkość. Do tegorocznych Mistrzostw przystąpi 218 zawodniczek z 23 państw m.in. Belgii, Anglii, Niemiec, Irlandii, Turcji, Litwy, Hiszpanii, Grecji, Węgier i Włoch. Uczestniczki będą walczyły o medale w 10 kategoriach wagowych.

Do turnieju jestem dobrze przygotowana i to pod każdym względem, lecz ostatecznym egzaminem będą Mistrzostwa — stwierdza Sandra Kruk. — Już ostatnie dwa kontrolne pojedynki z Włoszkami i Niemkami pokazały, że forma rośnie. Jednak szczyt formy ma właśnie przypaść na Mistrzostwa Unii Europejskiej. Jestem faworytką w kat. 57 kg, najwyżej sklasyfikowaną zawodniczką w rankingu Europejskiej Federacji Boksu Amatorskiego, dlatego też jestem rozstawiona z numerem jeden. Moim zadaniem jestem wstanie powtórzyć sukces z Katowic, a każdy inny wynik będzie dla mnie porażką.