SANDRA KRUK OBRONIŁA TYTUŁ MISTRZOWSKI !!

 (20-23 marzec) w Grudziądzu odbyły się Mistrzostw Polski Kobiet w boksie. Na ringu w pięściarskie szranki stanęło 77 zawodniczek z 44 klubów, z 14 okręgów bokserskich.

Sandra kruk

Nasze Elblążanki jak zawsze nie zawiodły swoich wiernych kibiców i po stoczonych bojach powróciły z medalami Sandra Kruk, która jest aktualna Wicemistrzynią Świata seniorek  z 2012r. stoczyła zaciekłą walkę z Anetą Rygielską aktualną Mistrzynią Świata juniorek, która musiała ulec Elblążance prze co nasza zawodniczka zdobyła po raz kolejny tytuł Mistrzyni Polski, walka Sandry Kruk i Anety Rygielskiej była bardzo emocjonująca obie zawodniczki posiadają doświadczenie ringowe i jak widać było po przebiegu walki dobrze przygotowane pod względem psychicznym jak i fizycznym zawodniczki dały z siebie wszystko a kibicą pokazały boks na światowym poziomie. Obie zawodniczki zostały nagrodzone oprócz tytułami mistrzowskimi to również odebrały nagrody za najlepsza walkę a tak że Sandra Kruk otrzymała wyróżnienie za najlepszą zawodniczkę Mistrzostw Polski a Aneta Rygielska otrzymała wyróżnienie za najmłodszą zawodniczkę Mistrzostw Polski.

Żaneta Cieśla (kategoria wagowa 51 kg) zaczęła udział w Mistrzostwach od walki ćwierćfinałowej  i w drodze do pojedynku finałowego z obu walk wyszła zwycięsko. Dopiero w ostatnim najważniejszym pojedynku stanęła naprzeciw trzykrotnej mistrzyni Polski (2006-2007, 2010) i dwukrotnej wicemistrzyni Europy (2006-2007) Eweliny Wicherskiej, z którą  wygrała w ub. r. w Lublinie. Po bardzo wyrównanej walce przez trzy rundy Cieśla dała się zaskoczyć w ostatniej minucie czwartej rundy tego pojedynku i niespodziewanie przyjęła kilka ciosów, co przechyliło szalę zwycięstwa na stronę jej przeciwniczki. Tym samym zawodniczka UKS Kontra po raz piąty wróciła do Elbląga z tytułem Wicemistrzyni Polski Seniorek.

 

A z nami jest Sandra Kruk:

 

(Redaktor) Jak wyglądały Pani przygotowania do Mistrzostw Polski ?

(Sandra) Nie przygotowywałam się jakoś specjalnie do tych MP ponieważ formę szykuje na Mistrzostwa Europy oraz Świata, do końca tego miesiąca jeszcze planujemy z trenerami dokończyć cykl siły eksplozywnej.

 

(Redaktor) Co Pani sądzi o tegorocznym poziomie Mistrzostw Polski ?

(Sandra) Poziom tegorocznych MP w mojej wadze był na pewno większy niż w ubiegłym roku ponieważ miała 12 zawodniczek w tym Anetę Rygielską aktualną Młodzieżową Mistrzynią Świata

 

(Redaktor) Miała Pani 4 walki z czego jedna była oddana walkowerem a pozostałe 3 epickim wydarzeniem, czy Pani przed walką jakoś jeszcze się przygotowuje ?

(Sandra) Całe swoje przygotowanie robię na treningach a już przed samą walka jedynie się wyciszam i układam w myślach walkę lecz nie to co ja będę robiła a tylko to czym dana przeciwniczka może mnie zaskoczyć.

 

(Redaktor) Jak Pani ocenia rywalki z, którymi Pani stoczyła bój ?

(Sandra) Każda przeciwniczka jest inna i do każdej z nich trzeba podchodzić indywidualnie staram się na każdą z nich dobrać odpowiednią strategię po przez analizy ich stylów walki.

 

(Redaktor) Czy jest coś nad czym Pani musi jeszcze popracować w swoim stylu walki ?

(Sandra) Uważam, że przede mną jeszcze dużo pracy jak pokazały walki w moim wykonaniu na MP zwłaszcza z Anetą Rygielską, w tej walce był bardzo dużo chaosu nad którym będziemy wraz z trenerami pracowali by to wyeliminować.

SERDECZNE PODZIĘKOWANIA DLA TRENERÓW ZA PRZYGOTOWANIE TECHNICZNE ORAZ WŁAŚCICIELA UNDERGROUND GYM & FITNESS GRZEŚKA WIERZBICKIEGO ZA PRZYGOTOWANIE POD WZGLĘDEM DIETY I SUPLEMENTACJI.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*