SPORT EXPO ELBLĄG 2013R.

Pokazy Zumby, boksu oraz cheerleadingu to tylko niektóre z atrakcji, które czekały na wszystkich obecnych podczas Sport Expo Elbląg 2013. W tym roku liczba wystawiających firm, klubów i stowarzyszeń była rekordowa, co należy uznać za dobry prognostyk w dziedzinie promocji zdrowia.

Niespełna czterdzieści organizacji zorganizowało swoje stanowiska na płycie elbląskiego lodowiska i w niedzielne (15 września) sandra kruk expoprzedpołudnie zachęcali do skorzystania ze swojej oferty, mieszkańcy naszego miasta mogli wybierać między innymi pomiędzy boksem, golfem, piłką nożną czy też kolarstwem.

Jednak nie tylko stoiska stanowiły atrakcję niedzielnych targów, do wspólnej zabawy zapraszały szkoły tańca, które w porywający sposób pokazały, jak przyjemnie można spędzić czas tańcząc Zumbę. Elblążanie głodni mocniejszych emocji, potu, krwi i połamanych łuków brwiowych mogli poczuć na własnej skórze siłę uderzenia Sandry Kruk – wicemistrzyni Świata w boksie, reprezentantkę elbląskiego klubu „Kontra” . Byli śmiałkowie, którzy Sandrę chcieli powalić na glebę stylem zapaśniczym, jednak zapomnieli, że przed karierą bokserską, Sandra trenowała sztuki walki…

Po raz pierwszy na targach wystawiła się Elbląska Grupa Kolarska, oficjalnie działająca od marca tego roku. Jej prezes, Adam Wadecki dąży do reaktywacji kolarstwa w Elblągu, gdzie on sam stawiał pierwsze kolarskie kroki. Po zamknięciu sekcji w Mlexerze kilkanaście lat temu, pasjonaci dwóch kółek nie mieli możliwości realizować swoich zainteresowań w Elblągu. Obecnie grupa składa się z pięciu zawodników oraz jednej zawodniczki, ale jak podkreśla Bartosz Ponichtera, jeden z reprezentantów ekipy, to dopiero początek: – W najbliższym czasie będziemy prowadzić nabór dla dzieci i młodzieży w wieku 7-15 lat, dlatego zachęcamy wszystkich do zgłaszania się do naszego klubu. – zachęca doświadczony zawodnik – Jak na tak młody skład mamy już spore sukcesy, zwłaszcza w kategoriach żak i junior młodszy. Jednak sukces trzeba poprzedzić bardzo ciężką pracą, którą rozpoczynamy już od października.

Specjalna komisja wyłoniła najlepiej zaaranżowane stanowisko elbląskich targów, tą nagrodę „zgarnęli” pływacy z UKS Jedynka. Nic dziwnego, bowiem przygotowali oni interaktywną prezentację dotyczącą wodnej aktywności.

Podsumowując można jedynie stwierdzić, że wielką szkodą jest fakt, iż tego typu wydarzenie odbywa się tylko raz w roku. Świetna zabawa połączona z ciężką pracą zawsze przyniesie oczekiwany efekt, bo przecież nie tylko o sportowy wynik chodzi, otoczka sportowego światka sprawia, że każdy chce tam wstąpić. Z niecierpliwością czekamy na kolejne targi już za rok.